Як подорожувати з домашніми тваринами?

Чи можна взяти з собою в літак домашню тваринку? Так, Ви можете взяти з собою домашнього улюбленця, але кожна авіакомпанія і кожна країна має перелік дозволених тварин на вивіз та ввіз. Зазвичай коти та собаки допускаються для перевезення. Можливість  перельоту з іншими тваринами потрібно уточняти в авіакомпанії. Вимоги до перевезення тварин регулюють державні органи країн вивозу, ввозу та транзиту. Перед тим, як взяти з собою в літак домашнього улюбленця, дізнайтеся авіакомпанії чи це можливо. Ця послуга оплачується додатково після купівлі квитка і її вартість залежить від тривалості та складності перельоту, країни вильоту/прильоту, ваги тварини тощо. Ви можете отримати відповідь через кілька годин або навіть через кілька днів, тому подбайте про це заздалегідь. Також Вам необхідно уточнити правила перевезення та оформити відповідні перевізні документи, що можуть включати дозвіл на вивіз, ввезення та транзит тварини, медичну довідку, свідоцтво про вакцинацію та інші документи, що вимагають спеціалізовані служби по дотриманню санітарних та карантинних правил у країнах вивозу, ввозу або транзиту. 

Перевезення тварин у салоні літака 

Тварини з вагою до 8 кг разом з контейнером подорожують в салоні літака. Тварина повинна бути чистою, здоровою, поміщеною у спеціальний контейнер, розміри якого мають бути меншими 115 см за сумою 3-х вимірів. Можна перевозити тваринку у м’якій корзинці, дорожній сумці, клітці, якщо вони спеціально обладнані для перевезення тварин на борту літака. Не забувайте, що тварина в контейнері повинна мати змогу стояти, вільно повертатися та лежати. Контейнер Ви повинні тримати на руках або під сидінням переднього крісла. Заборонено перевозити контейнер на сидінні. Можемо порадити Вам не поїти тваринку за 4 години до вильоту рейсу, не давати тварині жодних транквілізуючих засобів та обов’язково прибути в аеропорт як мінімум за 3 години до вильоту, оскільки реєстрація пасажира з домашніми тваринами займає більше часу. 

Перевезення службових тварин у салоні літака 

Інколи існує необхідність перевезення собаки-поводиря, собаки-помічники чи тварини для емоційної підтримки. Службові тварини перевозяться безкоштовно без обмеження у вазі та розмірах. Службові собаки повинні мати нашийники, повідки та намордники, службові коти – нашийники та повідки. Авіакомпанії можуть вимагати спеціальні підтверджуючі документи про вміння собаки виконувати функції супроводу, затверджене лікарем підтвердження про те, що Вам необхідна тварина (собака чи кішка вагою до 8 кг) для емоційної підтримки. 

Перевезення тварин в якості зареєстрованого багажу 

Тварини з вагою більше 8 кг подорожують у багажному відділені, також в спеціальних контейнерах, які відповідають вимогам IATA. Тварина має вільно стояти, повертатися і лежати в клітці, вона має бути міцна і добре закриватися. Клітки для птахів повинні бути накриті тканиною. Подбайте про годівницю та поїлку для тварини. Врахуйте, що кожна країна має свої правила на ввіз та вивіз тварин. Від Вас можуть вимагати медичну довідку, наявність необхідних щеплень, ідентифікаційний мікрочіп або татуювання. Необхідну інформацію Ви можете отримати в консульстві конкретної країни. Але дізнайтеся про це завчасно, оскільки потрібен деякий час на отримання всіх необхідних документів. При в’їзді  в деякі країни (Тайвань, Куба, США, Швеція, Мальта, Кіпр, Великобританія, ін.) тварин поміщують в карантин терміном від одного місяця до півроку за додаткову плату 100-500 євро. Якщо Ви плануєте поїздку лише на кілька тижнів, то краще залиште тваринку вдома.  також існують заборони на вивезення та ввіз певних тварин в деякі країни. Більш точну та конкретну інформацію уточнюйте в консульстві відповідно країни. 

Нюанси перевезення тварин в літаку 

Собак потрібно перевозити в намордниках, на короткому повідку, в спеціальній клітці.  Цуценя можна транспортувати в коробці або сумці з вільним доступом до повітря. Під час зупинки намагайтеся вигуляти собаку. У випадку, якщо собака сильно нервує, зробіть їй укол заспокійливого або дайте таблетку.  

Для кішок підходять пластмасові валізки з отворами для повітря. Не варто годувати кішку перед поїздкою, якщо вона буде короткою. Якщо ж передбачається тривала подорож, то погодуйте свого улюбленця їжею, яка добре переноситься.  

Гризунів перевозять в скляних банках, які щільно закриті кришкою з вентиляційними отворами. Насипте тирсу на дно та тримайте банку вертикально. 

Птахи перевозяться в спеціальних клітках, які закриті з трьох сторін, а іншої сторони мають металеві грати.  Обов’язково закрийте клітку щільною темною тканиною. Насипте в клітку трохи корму та води, можна приготувати заспокійливий відвар з ромашки, валеріани.