Як замовити спеціальне харчування в літаку?

   Не важливо, летите Ви по роботі, на відпочинок чи до родичів, під час польоту Вам обов’язково захочеться щось перекусити. Особливо, якщо у Вас тривала подорож, то Вам варто потурбуватися про харчування. Зазвичай, авіакомпанії пропонують стандартне меню на своїх рейсах, але вони також надають можливість своїм пасажирам замовити спеціальне харчування. Замовити спеціальне харчування можна лише на маршрутах, де є безкоштовне гаряче харчування. Якщо авіакомпанія пропонує лише закуски під час польоту, то замовити спеціальне харчування неможливо. Спеціальне харчування надається безкоштовно, авіакомпанії прикладе всі зусилля, щоб виконати Ваше прохання, але 100 % гарантії не дає. 

Замовляти спеціальне харчування можна під час купівлі квитка, або не менше ніж за 36 год. до вильоту безпосередньо в авіакомпанії. Деякі авіакомпанії можуть виконати Вашу забаганку – приготувати страву по замовленню спеціально для Вас, але за додаткову плату. 

Види спеціального харчування 

Їжа з урахуванням релігійних уподобань: 

– індуїстське меню (Хінду) – гостра їжа, з прянощами, без яловичини, телятини, свинини, входить баранина, птиця, риба, молоко; 

– харчування для послідовників джайнізму – лише вегетаріанське меню з індійськими приправами, без коренеплодів, цибулі та часнику етрави готуються; 

– кошерна їжа – приготовлена ​​за всіма правилами кашруту, має відповідні печатки та відмітки; 

– халяльне (мусульманське) харчування – їжа без свинини, желатину і алкоголю.  

Харчування для алергіків – Ви можете замовити страви, які не містять тих продуктів, на які у вас є алергія (рослинний білок, пшениця, жито, ячмінь, молочні продукти, риба, арахіс тощо) 

Лікувальне та дієтичне меню: 

– щадне меню розраховано для людей з захворюванням шлунка і травного тракту, без печеної та смаженої їжі, часнику, цибулі або спецій; 

– харчування для діабетиків – продукти з високим вмістом фруктози і цукру, без смаженої їжі; 

– їжа з високим вмістом клітковини включає страви з цільного зерна, фрукти, овочі, бобові або горіхи; 

– низькокалорійне меню на 1200 калорій – пісне м`ясо, нежирні молочні продукти, фрукти та овочі; 

– харчування зі низьким вмістом білків; 

– харчування з низьким вмістом солі або взагалі страви без солі; 

Вегетаріанське харчування: 

– вегетаріанське хінду/азіатське вегетаріанське – без м`яса і риби, обмежено молочні продукти;  

– меню в індійському стилі з каррі і молочними продуктами;  

– сирі овочі і фрукти;  

– вегетаріанське харчування, що включає молоко і яйці.  

– суворе вегетаріанське меню – виключено усі продукти тваринного походження;  

Інші види харчування: 

– фруктова тарілка – свіжі або консервовані фрукти, іноді випічка;  

– японські страви;  

– східне меню;  

– морепродукти. 

 

Дитяче харчування в літаку 

Якщо Ви подорожуєте з дітками, потурбуйтеся про їх харчування під час польоту. Залежно від віку дитини, Ви можете замовити дитяче меню Baby та Child. Харчування для немовлят до 2 років включає підігріті баночки з дитячим харчуванням. Меню для дітей від 2 до 12 років включає негостру їжу в цікавій формі, іноді з іграшками. Крім того, дозволено брати в ручну поклажу невелику кількість дитячого харчування. 

 

Що можна взяти з собою в літак 

Дедалі частіше з метою зменшити витрати авіакомпанії відмовляються від безкоштовного харчування на борту, в першу чергу це стосується лоу-костів. Вам можуть запропонувати придбати харчування за додаткову плату. У випадку недовгого перельоту або якщо Ви бажаєте заощадити, наводимо список продуктів, які можна взяти в літак: 

– фрукти і овочі (бажано не дуже соковиті) 

– печиво, вафлі, випічку без крему 

– чіпси, хлібці 

– шоколад, цукерки 

– сухофрукти, горіхи 

– салати в контейнерах 

– бутерброди (в них допускається сир і м'ясо) 

 

Що заборонено брати в літак 

У літак заборонено проносити продукти, які мають різкий та неприємний запах; їжу, яка швидко псується; продукти, які кришаться; яйця, боби.