Онлайн реєстрація: переваги та недоліки

Онлайн-реєстрація дозволяє самостійно швидко та зручно зареєструватися на рейс, вибрати собі місце та заощадити час в аеропорту. Зазвичай регулярні авіакомпанії дозволяють зробити онлайн-реєстрацію за 24 або 48 годин до вильоту, хоча це не є обов’язковою умовою. Авіакомпанії-ловкости вимагають від своїх пасажирів попередньо зареєструватися на рейс та внести всі необхідні дані. 

Онлайн реєстрація на рейси регулярних авіакомпаній 

Кожна авіакомпанія має свій сайт, на якому Ви можете придбати квиток, прочитати додаткову інформацію, замовити спеціальну послугу та зробити Online Check-in. Зазвичай дана опція доступна за 48 або 24 години до відправки літака. Якщо у Вас рейси з пересадкою, то відштовхуйтесь від часу відправки наступного рейсу. На сайті авіакомпанії знаходити вкладку Online Check-in, зазвичай усі форми схожі. Вас попросять ввести номер квитка (13 цифр) або номер бронювання (6 знаків – цифри і букви) та Ваше прізвище. Далі Ви повинні внести паспортні дані, уважно перевірте, щоб все було вірно. Деякі авіакомпанії дають можливість вибрати місце самостійно, а деякі присвоюють вільні місця автоматично. Також якщо у Вас є карта постійно літаючого пасажира, Ви можете внести її в своє бронювання для зарахування миль. Деякі авіакомпанії дають можливість при онлайн-реєстрації вибрати додаткові послуги, спеціальне харчування тощо. Ви повинні роздрукувати посадковий талон та взяти його з собою в аеропорт. Деякі аеропорти дозволяють мати лише електронну версію (на емейлі або навіть на телефоні). 

Реєстрація на ловкост перевізників 

На відміну від регулярних перевізників, у більшості лоукостів реєстрація на рейс в аеропорту є платною (20 євро у Wizzair, 70 євро у Ryanair). Але такі компанії дають можливість зробити онлайн-реєстрацію до вильоту самостійно через інтернет. Wizzair  дозволяє зробити чекін за 30 днів до вильоту, а Ryanair за 7 днів. Місце в літаку присвоюється автоматично, але ловкости все ж таки дають можливість обрати місце до вподоби за додаткову плату – і Вам зручно, і авіакомпанії додатковий заробіток. Порядок реєстрації аналогічний до регулярних перевізників – відкриваєте свій квиток за номером бронювання та прізвищем, вводите паспортні дані, які у Вас вимагає авіакомпанія, роздруковуєте посадковий талон. Зверніть увагу! Якщо Ви зробили Online Check-in, але не роздрукували, забули або загубили посадковий талон, то в аеропорту з Вас візьмуть плату за реєстрацію, згідно внутрішніх правил авіакомпанії, тому будьте уважні! Перед виїздом в аеропорт уважно перевірте всі необхідні документи: квитки, посадкові талони, паспорти, страховки та гроші.

Переваги та недоліки онлайн реєстрації 

До переваг можна віднести: 

економія часу на реєстрацію в аеропорту 

можливість вибору місця 

можливість замовлення додатковий послуг (якщо є така послуга для необхідної авіакомпанії) 

у разі overbooking (перепродаж місць на рейс) Ви будете спокійні, оскільки Ви вже зареєстровані на рейс і авіакомпанія знає, що Ви будете летіти 

Недоліки попередньої реєстрації: 

хороші місця вже можуть розібрати 

ризик неправильного внесення даних 

відсутність можливості замовити додаткову послугу 

якщо переліт виконують декілька авіакомпаній, ймовірність відсутності можливості  Online Check-in